جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 04:22

آرام کردن اسب در هنگام گشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

من یک مادیان 5 ساله دارم که تحت شرایط سختی بوده است ولی چند صباحی است که در کنار خودم شرایط ایده الی را تجربه کرده است. به خاطر شرایط قبلی از کوچکترین حرکتها می ترسد. برای رفتن به گشت هفتگی راه حلی برایم پیشنهاد کنید که با حمله سگها یا پرواز پرندگان دچار ترس و واهمه نشود تا متعاقب آن به خودم هم آسیبی نرسد.

 وقتی با اسبتان بیرون می روید، اولین نکته ای که باید رعایت کنید این است که فقط باید قدم بروید. همیشه آرام بمانید و مراقب اتفاقاتی که دور و برتان می افتد باشید. اگر برای اتفاقاتی که قرار است بیفتد آمادگی داشته باشید، حتی اگر اسبتان از آن بترسد آمادگی شما می تواند در کنترل اوضاع کمکتان کند. با اسبتان حرف بزنید و او را آرام کنید.

خوب است در ابتدا یک سوارکار دیگر با اسبی آرام و کنترل شده همراه با شما به گشت بیاید. این کار باعث می شود اسب شما به آن اسب آرام وابسته شود و رفتار راحت تری از خودش نشان بدهد.

نکته خیلی مهم این است که خودتان نترسید: اگر شما بترسید، این احساس به اسبتان منتقل می شود و او را بیشتر می ترساند. همچنین، وقتی با اسبتان کار می کنید مرتب با او صحبت کنید؛ این کار باعث می شود او به صدای شما عادت کند و کم کم اعتماد در او شکل بگیرد.

آندریا ماریا زیلینگر، مربی اسب و سوارکار

 

بازدید 5954 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 مهر 1394 ساعت 21:26
محتوای بیشتر در این بخش: « چرا اسبم از من حساب نمی برد؟

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .