جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 02:44

چرا اسبم از من حساب نمی برد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اسبی چهار ساله دارم که خیلی شیطنت می کند. وقتی سراغش می روم فقط انتظار قند یا هویج دارد و اگر بخواهم نوازشش کنم، گاز می گیرد. خیلی از او می ترسم و وقتی سوارش می شوم از استرس زود پیاده می شوم. لطفا راهنمایی کنید.

اسب ها شخصیت قدرتمندی دارند. برای اینکه در کارتان با اسب موفق باشید لازم است برایشان قوانین سفت و سختی در نظر بگیرید. هرگز قبل از کار به اسب خوراک ندهید، بلکه پاداش را به بعد از کارش موکول کنید. اسبها بزرگتر و قوی تر از آن هستند که به عنوان سرگرمی و اسباب بازی مورد استفاده قرار بگیرند! وقتی وارد اصطبل می شوید، باید از قبل بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید و روی همان کار تمرکز کنید. خودتان و اسب تان را برای آن آماده کنید. با اسب حرف بزنید، با او دوستانه و مهربانانه رفتار کنید، اما تمرکز را از دست ندهید. واکنش های اسب را زیر نظر داشته باشید. وقتی گوش های اسب عقب می رود، مراقب باشید! با او صحبت کنید، اما با صدایی آرام و بدون هیجان. سر اسب داد نزنید!

کار با اسب مستلزم این است که با تمرکز و دقت زیاد با او رفتار کنید و تا زمانی که کنارش هستید، دقت را از دست ندهید. وقتی با اسب تان هستید هیچ جایی برای توجه و تمرکز روی مسائل دیگر وجود ندارد. اسب فورا متوجه می شود که تمرکز شما فقط روی اوست. در ارتباط با اسب ها، همیشه باید شما رییس باشید؛ اگر اسب احساس کند ضعیف هستید، شما را به بازی می گیرد و این می تواند خطرناک باشد.

وقتی سوار اسب هستید نیز همینطور است: تمرکز داشته باشید، نترسید و وقتی اسب فورا به فرمان هایتان پاسخ نمی دهد عصبانی نشوید. باید زبان اسب تان را یاد بگیرید، یعنی به او توجه کنید و ببینید چه چیزی لازم دارد. به این ترتیب، البته با کمک یک مربی سوارکاری خوب، روز به روز بهتر می شوید.

کار با اسب نیاز به زمان دارد. شما باید برای این کار وقت بگذارید. همه چیز تدریجی پیش می رود و فرایند یادگیری هیچ وقت تمامی ندارد. این مهمترین نکته درباره کار با اسبهاست؛ هر روز متفاوت با روزهای دیگر است . هر اسب با اسب های دیگر فرق دارد، درست مثل انسان ها. نگران نباشید، بالاخره روزی می توانید با مهارت با اسب تان کنار بیایید. عجله نکنید!

آندریا ماریا زیلینگر، مربی اسب و سوارکار

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

بازدید 4966 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 مهر 1394 ساعت 18:58

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .