جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 08:32

چرا اسبم لگد می زند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سوال: چرا وقتی نزدیک اسبم می شوم، لگد می زند؟

جواب: اگر اسب موقع نزدیک شدن شما لگد می زند به این معنی است که تجربه بدی از انسانها داشته است. این رفتار همچنین بعضی اوقات در نریانها دیده می شود که شخصیت قدرتمندی دارند و می خواهند به شما نشان دهند که رییس خودشان هستند.

مراقب باشید!

همیشه باید از طرف سر اسب به او نزدیک شوید. به هیچ وجه ترس نشان ندهید. آهسته کنار او بروید و همیشه در حین این کار با او صحبت کنید و مراقب حرکاتش باشید، مخصوصا گوشهایش: وقتی اسب گوشهایش را عقب می برد، حواستان را جمع کنید.

صحبت کردن با اسب باعث آرامش او می شود و به او می فهماند که شما برایش خطری ندارید و نمی خواهید به او آسیب برسانید. با او دوستانه رفتار کنید، اما در عین حال باید نشانش دهید که شما رییس هستید.

این کارها را نکنید:

درحالیکه اسب را زین می کنید به او غذا ندهید. و وقتی بدرفتاری می کند او را کتک نزنید. این کار باعث بدتر شدنش می شود. همیشه آرام، دوستانه و با تمرکز باشید.

اسبها می توانند احساس کنند که کنترل اوضاع به دست شماست، و همین باعث می شود رفتارشان آرامتر شود.

آندریا ماریا زیلینگر - مربی اسب و سوارکار

 

بازدید 5435 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 مهر 1394 ساعت 18:56

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .