اولین جام زالدی در تهران، یک موفقیت پرطنین! مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بالاخره پشت سرش گذاشتیم – اولین جام زالدی در تهران! بعد از هفته ها تلاش و برنامه ریزی و فائق آمدن بر مشکلات و سختی هایی که در این راه وجود داشت اولین جام زالدی با موفقیت در تهران برگزار شد.
روز پنج شنبه 18 خرداد 1391 روز درساژ بود: 22 شرکت کننده در آزمون ابتدایی و 3 شرکت کننده در آزمون پیشرفته درساژ به رقابت پرداختند. تمامی آزمون های جام زالدی برای اولین بار در ایران تحت نظر فدراسیون جهانی سوارکاری (FEI) برگزار شد که نوآوری بزرگی در این کشور بود. ...

 

رقص "پا د دو"، مراسم آغازین مسابقات درساژ

این کار امکان استفاده از داوران بین المللی را فراهم می کند، کاری که ما در مورد جام زالدی انجام دادیم. داور بین المللی مسابقات خانم لیلیان استنوات بود که برای داوری مسابقات درساژ جام زالدی از دبی به تهران آمد و بعد از آن هم با برنامه ریزی فدراسیون سوارکاری ایران یک دوره مربیگری درساژ را در تهران برگزار کرد.

خانم لیلیان استنوات، داور مسابقات درساژ (سمت راست)


خانم استنوات به شدت تحت تاثیر کیفیت مسابقات، اسب ها و سوارکاران قرار گرفته بود. او این موضوع را در چند مصاحبه ای که با پرس تی وی و اسپن تی وی داشت ابراز کرد که انتظار نداشت با چنین مسابقات با کیفیتی روبرو شود و اینکه سازماندهی و برنامه ریزی جام زالدی واقعا با استاندارد بالایی صورت گرفته بود.

فرات برتر درساژ پیشرفته


خانم ماریا دولورس لوردا، رییس بخش بازرگانی سفارت اسپانیا در تهران، با اشتیاق در محل برگزاری مسابقات حاضر بود و تا پایان مسابقات در کنار ما ماند. همچنین جمعی از مسئولین محترم فدراسیون سوراکاری ایران در محل مسابقات حضور داشتند.

خانم دو لورس از سفارت اسپانیا (وسط)


روز بعد، 19 خرداد 1391، روز مسابقات پرش با اسب بود: صبح پرش 120 cm. و عصر پرش 130 cm. با راند دوم در فضایی بسیار عالی برگزار شد و هم اسب ها و هم سوارکاران شرکت کننده در سطح خوبی بودند.

مقام اول این مسابقات در رده 120 cm نصیب آقای علیرضا خوشدل شد و در رده 130 cm. هم مجید شریفی توانست جام زالدی را از آن خود کند. در راند دوم همه تحت استرس و هیجان شدیدی قرار داشتند: تماشاچیان مسابقه که تعدادشان هم زیاد بود با صدای بلند سوارکاران و اسب ها را تشویق می کردند و فضا بسیار رقابتی و پرهیجان بود!

علیرضا خوشدل، مقام اول رده 120

 

متاسفانه یکی از بانوان شرکت کننده در مسابقات پرش در هنگام پرش از آخرین مانع دچار سانحه شد و از ناحیه گردن آسیب جدی دید. او فورآ به بیمارستان منتقل شد و روز بعد عمل جراحی روی او انجام گرفت. شکر خدا در حال حاضر حال ایشان بهتر است و انشالله مشکل جسمی جدی ای در او به جا نمی ماند. من همواره برای ایشان دعا می کنم که به زودی بهبود پیدا کند و بتواند روی پا بایستد و دوباره به دنیای سوارکاری برگردد.

من در حال اهدای زین زالدی به قهرمان جام، مجید شریفی


خانم لوردا در مسابقات پرش با اسب هم حضور داشت و تقریبا تمام روز را در کنار ما ماند. ما با آقای حیدری، سرپرست فدراسیون سوارکاری ایران و تعدادی از همکارانشان هم در تریبون وی آی پی گرد هم آمدیم و شاهد این رقابت پرهیجان بودیم.

آقای حیدری هم در این مسابقات حضور داشتند


آقای حبیبی مالک باشگاه حبیبی (محل برگزاری مسابقات جام زالدی) زحمت بسیار کشید تا این مسابقات به بهترین شکل برگزار شود و هیچ عیب و ایراد و نارضایتی برجا نماند. برنامه ریزی مسابقات بسیار عالی و زمان بندی بسیار خوب بود و همه شرکت کنندگان از ما به خاطر این رویداد تشکر کردند.

البته بساط پذیرایی هم از هر جهت برای عزیزان مهیا بود!


به این امید که بتوانیم جام زالدی آتی را که در سطحی بالاتر برگزار می شود حتی بهتر از این سازماندهی کنیم.


آندریا ماریا زیلینگر، مسئول برگزاری جام زالدی

بازدید 3589 بار

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .