از طرف مادرم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دختر کوچکی را با موهای روشن تصور کنید که یک بالاپوش حجیم پوشیده، کنار مانژ نشسته، زانوهایش را بغل کرده و در حال گوش دادن به آموزشهای استاد سوارکاری به یکی از شاگردان است: این دختر کوچولو، آندریا ماریا زیلینگر در 11 سالگی بود.

آندریا مراقبت از اسب چند نفر از دوستانمان را به عهده گرفته بود و در عوض این کار، می توانست گاهی سوار این اسبها شود.

 

 

 

او واقعا لایق اعتماد صاحبان این اسبهای ارزشمند بود. آنها به او اجازه می دادند با اسبهایشان همراه با دوستانش به تورهای سیاحتی دور برود.

خانه دوم بچه های محله ما به جز مدرسه، باشگاه سوارکاری محل بود. آندریا هر روز عصر به باشگاه سوارکاری می رفت، اصطبل ها را تمیز می کرد، دو بار در سال دیوارها را سفیدکاری می کرد تا مگس ها و حشرات دیگر رشد نکند و به اسبها آسیب نرسانند، هر روز اسبهایی را که عاشقشان بود می شست و برس می کشید تا سالم و زیبا بمانند، و البته در هنگام بیماری و ناخوشی هم به خوبی و با محبت از آنها مراقبت می کرد. علاوه بر اینها، آندریا از هر فرصتی برای یادگیری استفاده می کرد تا بتواند روزی یک سوارکار خوب شود.

در خانه ما تقریبا هیچ صحبت دیگری به جز حرف از اسب ها نبود. به مرور ما به عشق عمیق دخترمان به سوارکاری و استعداد عجیب او در فهمیدن و حس کردن رفتار و حالات اسبها پی بردیم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا جایی که می توانیم از او حمایت کنیم تا به خواسته هایش در سوارکاری برسد.

خیلی زود روند زندگی من تغییر کرد: از ماه می تا اکتبر میشه تعطیلات آخر هفته از 4 صبح بیدار بودم و همه وسائلی را که برای یک پیک نیک خارج از شهر لازم بود آماده می کردم. در همین زمان آندریا برای مسابقه این هفته آماده می شد. او روز قبل از مسابقه چند ساعت وقت صرف آماده کردن اسبهایش می کرد تا در محل مسابقه قشنگ تر از همه اسبها باشند. هرگز آن ساعات صبحدم که خورشید کم کم طلوع می کرد و مه از علفزارها محو می شد و من آنها را برای مسابقه می بردم از یادم نمی رود. مسلما بهترین اوقات برای من زمانی بود که آندریا ماریا پیروز از مسابقه بیرون می آمد و برق شادی را در چهره اش می دیدم. او دیگر به یک بانوی جوان تبدیل شده بود.

آندریا ماریا بعدها در طول تحصیلش در دانشگاه با لوازم سوارکاری به خوبی آشنا شد و فرم جدیدی از زین سوارکاری را با همکاری شرکت آلمانی Passier طراحی و تولید کرد.

آندریا در تمام دوران کارش با اسبها، این موجودات استثنایی، همیشه به فکر سلامت جسمی و آرامش روانی آنها بود. او با آنها به عنوان شریکش در مسابقات و تمرینها مثل یک دوست رفتار می کرد. الان هم همین رفتار دوستانه را به سوارکاران جوان ایرانی یاد می دهد و در فصل تابستان هم در اسپانیا کلاسهای آموزشی برگزار می کند.

© Marlies Sillinger-Rindsfuesser

بازدید 3714 بار

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .