یکشنبه, 06 اسفند 1391 ساعت 19:22

مدیریت اصطبل، قسمت 2: نور و هوا در اصطبل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیریت اصطبل، قسمت 2: نور و هوا در اصطبل

نور و هوای داخل اصطبل خیلی برای سلامتی اسب اهمیت دارد. اگر هوا در اصطبل دم کرده، کثیف یا زیاد خاک همراه داشته باشد اسب ها به سرفه می افتند.

باز گذاشتن در بالایی باکس برای تغییر هوای اصطبل خیلی مهم است. اما باکس هم می باید پنجره داشته باشد. پنجره باید در قسمت بالای باکس باشد. وقتی هوای تازه از پنجره وارد باکس شود، کوران در باکس بوجود نمی آید. کوران در باکس باعث مریضی اسب می شود. شیشه پنجره باید میله محافظ از داخل داشته باشد تا اسب نتواند به شیشه نزدیک شود.

شیشه ها باید تمیز نگهداشته شوند تا نور کافی به باکس بتابد.

 

اصطبل باید به اندازه کافی نور داشته باشد. لامپ ها باید به اندازه کافی بالا باشند که اسب به آنها نرسد. از لامپ های کم مصرف باید استفاده شود زیرا داغ نمی شوند و خطر آتش سوزی در اصطبل کاهش می یابد.

راهروی اصطبل نباید لغزنده یا مرطوب باشد. کف راهرو باید از موادی درست شده باشد که به راحتی خشک می شوند و کمی هم باید شیب دار باشد که آب روی آن جمع نشود. سیمان که صاف نباشد برای کف خوب است، چون هم ضد آب است و هم لغزنده نیست و دیر تر خورده می شود.

ادامه دارد ...

آندریا ماریا زیلینگر

مربی اسب و سوارکار

بازدید 4618 بار

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .