شنبه, 12 آذر 1390 ساعت 17:00

آزمونهای سوارکاری آلمان (FN)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آزمونهای سوارکاری آلمان (FN)

در آزمونهای سوارکاری چه چیزهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد؟
هر آزمون از دو بخش تشکیل شده است: عملی و تئوری. در بخش عملی، مهارت شما در درساژ و پرش بر اساس یک مقیاس 10 رقمی ارزیابی می شود (بین 0 تا 10 نمره داده می شود). آزمون تئوری نیز 10 نمره دارد.

 


معیارهای ارزیابی حالت نشستن سوارکار بدین شرح است: انعطاف و تعادل سوارکار، نشست صحیح او در طی حرکت، محل قرارگیری صحیح پای سوارکار، دقت و ظرافت در استفاده از دهنه، و کنترل اسب در همه شرایط.

1.    گذرنامه اسب
آزمون شامل دو بخش است:
بخش عملی که طی آن باید نشان دهید که از نظر برخورد با اسب و کنترل آن مطمئن هستید. موضوعاتی که مورد توجه خاص هستند عبارتند از: نزدیک شدن به اسب، قدم بردن و بستن اسب به شیوه مناسب، عبور از کنار اسبهای دیگر، رها کردن اسب در میدان تمرین، مراقبت از اسب (شامل بستن محافظ پا)، تجهیز اسب به زین و کله گی (شامل تشخیص رفتار اسب و جلب اعتماد او)، فنون اصلی مربوط به بارگیری اسب در تریلر، و رسیدگی به باکس و میدان تمرین.
برای بخش تئوری باید در این زمینه ها مهارت داشته باشید:
آگاهی از رفتارهای اسب (شامل نحوه برخورد با اسب و اصول اخلاقی)، فنون تغذیه اسب، و دانش پایه در زمینه سلامت اسب.
این آزمون نمره ندارد، بلکه نتیجه آن به دو صورت "رد" یا "قبول" خواهد بود. کسی که آزمون را با موفقیت طی کند یک نشان و یک گواهی دریافت می کند.

2.    نشان سوارکاری آلمان درجه 4 (DRA IV)
شرایط سوارکاران و اسب ها:
همه سوارکارانی که بر پشت اسب سوار می شوند، می توانند بدون محدودیت سنی پس از موفقیت در آزمون نشان سوارکاری درجه چهار آلمان (DRA IV) را کسب نمایند. شرط ورود، داشتن گذرنامه اسب customer base (؟) و شرکت در دوره مقدماتی می باشد.
اسب هایی که در آزمون معرفی می شوند باید حداقل 5 ساله بوده و آموزش دیده باشند، تا بتوانند از پس شرایط آزمون برآیند.

شرایط لازم:
این آزمون از چند زیرمجموعه تشکیل شده است.
بخش عملی: بخش درساژ بر اساس کلاس E خواهد بود. این بخش به صورت فردی و/یا گروهی برگزار می شود. Reins مطابق با § 70d LPO  مجاز خواهد بود.
علاوه بر این باید درحالت نشست سبک و پرش استیل کامل بر اساس ضوابط کلاس E سواری کنید. استیل بر نمره تاثیر ندارد اما اگر 3 بار از استاندارد خارج شوید یا دو بار بیفتید، حذف خواهید شد.

بخش تئوری:
دانش پایه در زمینه سوارکاری کلاس E.
دانش پایه در زمینه مهارتهای تناسب و هماهنگی.
آگاهی از شرایط قانون رفاه حیوانات و ضوابط مربوطه در زمینه رفاه حیوانات.
آگاهی در زمینه رفتار سوارکار در زمین، جنگل و عبور و مرور در جاده.

در چه صورت قبول و در چه صورت رد می شوید؟
شما باید در هر آزمون (درساژ، پرش، تئوری) حداقل نمره 5.0 بیاورید.اگر در یکی از آزمونها این نمره را کسب نکنید ممکن است آن آزمون حداقل طی سه ماه تکرار شود. با این حال شما باید مجددا کل آزمون را با موفقیت طی کنید.

بازدید 4488 بار

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .