جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 06:12

هر رابطه ای برای اینکه پایدار و لذتبخش بماند نیاز به مراقبت دارد. رابطه انسان و اسب هم از این قاعده مستثنی نیست. در رابطه شما با اسب تان، این شما هستید که قدرت و اختیار بیشتری در دست دارید و باید کمک کنید تا این دوستی هرچه بهتر پیش برود. برای این منظور، نکاتی هست که می تواند به کمکتان بیاید.

پنج شنبه, 14 فروردين 1393 ساعت 22:39

پایه و اساس یک رابطه خوب، قوانینی است که هر دو طرف روی آن توافق کرده باشند. عدم صداقت و ارتباط نداشتن با هم غالبا منجر به شکست یک رابطه می شود. ما نیز در ارتباط با اسبمان باید قوانینی داشته باشیم که تضمین کننده جذابیت ورزش سواری در درازمدت باشد.

 

جمعه, 20 ارديبهشت 1392 ساعت 04:51

در طی مرور زمان اسب ها بزرگتر شدند. طبیعتا پشتشان هم بزرگتر شده است. به همین خاطر ستون فقرات یک مشکل در اسب شده است بخصوص به دلیل اینکه زین ها کوچک مانده اند.

به مرور زمان بیشتر اسب ها برای اینکه زیباتر شوند تولید شده اند و به همین دلیل ساختمان استخوانی آنها ظریف تر شده است، نه تنها استخوان های پاهایشان بلکه همه اسکلت بدن اسب ها. اینکه عضلات خوب این مشکل را حل می کند و باعث توازان می شود منطقی نیست برای اینکه اگر استخوانهای اسب به اندازه کافی قوی نباشند عضلات نمی توانند وزنشان را به تنهایی تحمل کنند.

پنج شنبه, 12 ارديبهشت 1392 ساعت 19:45

هر سوارکاری نظر مختلفی نسبت به نشست دارد

بیشتر زین ها وسایل ویژه مخصوص سوارکارن حرفه ای هستند. اکثر زین های معمولی انگلیسی که امروزه درست شده اند چه بخواهید یا نخواهید تغییر وزن سوارکار را  به اسب انتقال می دهند و معمولا روی پشت اسب فشار وارد می کنند.

جمعه, 30 فروردين 1392 ساعت 19:36

" زین می باید مثل یک لباس خوب، اندازه اسب باشد."

(ویلهم موسلر Wilhelm Mueseler در سال 1887 در آلمان متولد و در زمان خود مربی و سوارکار معروفی بود. کتاب او بنام "آموزش سواری" که در سال 1933 نوشته شده هنوز یکی از معروفترین کتاب ها برای سوارکاران علاقمند در آلمان و دنیا می باشد.)

از آنجایی که من با سوار و سوارکاری در ایران آشنا هستم متوجه شدم خیلی از اسب ها مشکل پشت دارند. یکی از مهمترین علل آن علتش زین نامناسب است. متاسفانه عده ای در ایران هنوز فکر می کنند که راحت ترین نوع سواری این است که زین پرشی انگلیسی خود را روی  هر اسبی که می خواهند سوار شوند بگذارند. غافل از اینکه هر اسبی خصوصیات بدنی خاص خود را دارد.

دوشنبه, 21 اسفند 1391 ساعت 22:59

جوی معمولی، ذرت یا حبوبات هیچکدام به اندازه سبوس خاصیت ندارند و انرژی زا نیستند. جوی جوشانده برای اسبی که لاغر است و باید قوی شود انتخاب خوبی است. ذرت انرژی کافی به اسب هایی که خیلی کار می کنند نمی دهد و برای اسبهایی که خیلی کم کار می کنند چاق کننده است. حبوبات دارای مواد غذایی غنی هستند و باید به اسب هایی که خیلی در وضعیت بدی به سر می برند یا خیلی زیاد از آنها کار می کشند داده شود. باید حبوبات را که دارای انرژی زیادی هستند با به احتیاط به اسب داد چون انرژی زیادی کنترل اسب را سخت می کند.

سه شنبه, 15 اسفند 1391 ساعت 19:23

از آنجایی که اسب ها در اصطبل از تغذیه طبیعی خود محروم می شوند، می باید در تغدیه آن ها بسیار دقت کرد. قبل از اینکه به انواع غذا برای اسب بپردازیم باید به یک سری قوانین برای تغذیه آن ها؛ که هر اسبداری باید با آنها آشنا باشد؛ اشاره کنیم.

اولین قانون این است که کم و به دفعات به اسب غذا بدهیم. اسب ها در طبعیت از چرندگان محسوب می شوند و دایم باید در معده آنها مقداری غذا وجود داشته باشد. در واقع معده اسب برای اندازه او خیلی کوچک است و روده اش خیلی بلند.

یکشنبه, 06 اسفند 1391 ساعت 19:22

نور و هوای داخل اصطبل خیلی برای سلامتی اسب اهمیت دارد. اگر هوا در اصطبل دم کرده، کثیف یا زیاد خاک همراه داشته باشد اسب ها به سرفه می افتند.

باز گذاشتن در بالایی باکس برای تغییر هوای اصطبل خیلی مهم است. اما باکس هم می باید پنجره داشته باشد. پنجره باید در قسمت بالای باکس باشد. وقتی هوای تازه از پنجره وارد باکس شود، کوران در باکس بوجود نمی آید. کوران در باکس باعث مریضی اسب می شود. شیشه پنجره باید میله محافظ از داخل داشته باشد تا اسب نتواند به شیشه نزدیک شود.

شنبه, 28 بهمن 1391 ساعت 19:06


نگهداری اسب ها در اصطبل در واقع یعنی محروم کردن آنها از زندگی طبیعیشان. نگهداری اسب ها در داخل اصطبل از روزهایی آغاز شد که حمل و نقل بستگی به اسب پیدا کرد. برای کشیدن کالسکه و گاری اسب لازم بود. تنها راه آن که اسب همیشه در دسترس باشد نگهداری آن در اصطبل می بود.

شنبه, 02 دی 1391 ساعت 19:04

چه کسی تا به حال این را تجربه نکرده است؟ هر رابطه ای می تواند با مشکل مواجه شود. رابطه ممکن است دچار رکود شود یا پسرفت کند. در چنین شرایطی بهتر است با فرد با تجربه ای با فاصله کافی مشورت کنیم تا از پیشنهادات و پشتیبانی عملی او بهره ببریم.

 

جمعه, 01 دی 1391 ساعت 18:56

فاصله فقط در مورد ارتباطات انسانی حائز اهمیت نیست؛ حتی در رابطه با اسبمان نیز باید به فاصله احترام بگذاریم. ما مسئولیم که مراقب باشیم اسبمان به اندازه کافی ورزش کند و در میان هم نوعانش زندگی طبیعی داشته باشد.

دوشنبه, 27 آذر 1391 ساعت 18:25

هماهنگی کامل در یک رابطه از طریق اعتماد بی چون و چرای طرفین به هم، نشان داده می شود. هر دو طرف باید با هماهنگی کامل با هم کار کنند.

یکی از نشانه های هماهنگی انسان و اسب، تبعیت کامل اسب از انسان است که در ظریف ترین  ارتباطات و همچنین زبان بدن هر دو طرف بروز می کند. تربیت اسب باید در جهت ایجاد و رشد توانایی های جسمی و ذهنی او به عنوان بخشی از استعداد ذاتی اش باشد.

 

پنج شنبه, 09 آذر 1391 ساعت 18:10

برای پیدا کردن اسب مناسب تان برای سوارکاری باید اول به چند نکته توجه کنید:

چندسالتان است؟

سوارکاری تان در چه سطحی ست؟

چقدر می خواهید برای این کار هزینه کنید؟

در چه رشته ای می خواهید کار کنید (پرش، درساژ، استقامت، فقط برای تفریح)؟

 

پنج شنبه, 02 آذر 1391 ساعت 21:34

در شروع هر رابطه، همه چیز عالی به نظر می رسد. اما روزمرگی معمولا پس از مدت کوتاهی پدید می آید. و همه چیز عادی و پیش پا افتاده می شود. انتظارات زیاد از طرف مقابل باعث می شود رابطه پر فشار و خسته کننده شود، و دشواری هایی که در هر رابطه ای وجود دارد باید با همکاری هر دو طرف برطرف شود.

 

سه شنبه, 25 مهر 1391 ساعت 17:49

یکنواختی آغاز سقوط یک رابطه است. تنوع باعث زنده و تازه ماندن رابطه می شود و هم به اسب و هم به سوارکار انگیزه می دهد. اما تنوع به چه معناست و چگونه می توانیم در رابطه با اسبمان تنوع ایجاد کنیم؟

 

شنبه, 22 مهر 1391 ساعت 17:44

همانطور که ممکن است هر یک از ما روز بدی را پشت سر گذاشته باشیم، باید بپذیریم که طرف مقابلمان هم ممکن است چنین وضعی داشته باشد. در این شرایط همدردی و توجه لازم است. این امر هم در روابط بین انسانها و هم در ارتباط انسان با اسب لازم است.

 

یکشنبه, 26 شهریور 1391 ساعت 17:36

تنها از طریق برقراری ارتباط است که می توانیم همدیگر را درک کنیم. شیوه ارتباط انسانها با هم متفاوت از ارتباط انسان با حیوان است. چون اسب ها نمی توانند صحبت کنند، با زبان بدنشان با ما ارتباط می گیرند...

 

پنج شنبه, 19 مرداد 1391 ساعت 21:48


اساس یک رابطه خوب این است که طرف مقابلمان را همانطور که هست بپذیریم. با این کار می توانیم رابطه مطلوبی را با اسبمان شکل دهیم. ما باید یاد بگیریم که به اسبمان احترام بگذاریم، و این باعث می شود او هم یاد بگیرد که به ما احترام بگذارد.

 

سه شنبه, 06 تیر 1391 ساعت 21:37

در این بخش می خواهیم نکاتی را با شما در میان بگذاریم که کمکتان می کند رابطه هرچه بهتری با اسبتان داشته باشید. اگر می خواهید اسبتان به بهترین دوستتان تبدیل شود و از لحظه لحظه زندگی تان با او لذت ببرید، این ده نکته را دنبال کنید.

نکته اول: تفاوت ها را بپذیرید


"کمک، باید فرار کنم! هرچه زودتر!" غریزه فرار یکی از رفتارهای اصلی اسب است تا بتواند از خطر بگریزد.

 

شنبه, 12 آذر 1390 ساعت 17:00

در آزمونهای سوارکاری چه چیزهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد؟
هر آزمون از دو بخش تشکیل شده است: عملی و تئوری. در بخش عملی، مهارت شما در درساژ و پرش بر اساس یک مقیاس 10 رقمی ارزیابی می شود (بین 0 تا 10 نمره داده می شود). آزمون تئوری نیز 10 نمره دارد.

 

شنبه, 12 آذر 1390 ساعت 16:50

دندانهای ثنایا و آسیای اسب تا سن نه سالگی بطور مستمر رشد می کنند و طول آنها تا 12 سانتیمتر می رسد. بسیاری از اسبهای ورزشهای مدرن دچار مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان، parodonthosis، التهاب ریشه دندان یا زواید عفونی در کیسه های لثه ای می شوند که به دو علت کیفیت پایین تغذیه و غذا خوردن در وضعیت نامناسب روی می دهد.

 

شنبه, 12 آذر 1390 ساعت 16:45

آیا شما هم دوست دارید با اسب چهارنعل بروید اما از این می ترسید که آخر راه نتوانید متوقفش کنید؟
چطور اسب را در حال چهارنعل رفتن کنترل کنیم؟
مهمترین نکته برای نگه داشتن اسب در هنگام چهارنعل این است که خود در وضعیتی موثر قرار بگیریم.


برای اینکه وارد حالت چهارنعل شوید باید از روی زین بلند شوید، وزن خود را روی رکاب بیندازید و ساق پایتان را به ‍تنگ (شکم) اسب بچسبانید.

 

شنبه, 12 آذر 1390 ساعت 16:34

اسب شما چه نوع دردی دارد، چگونه می توانید آنها را تشخیص دهید، و چطور می توانید به بهترین نحو به اسبتان کمک کنید؟
درد، چه در انسان و چه در حیوان، باعث آزار و ناراحتی است. تعریف رسمی سازمان بهداشت جهانی از کلمه "درد" این موضوع را به خوبی نشان می دهد:
"درد یک تجربه حسی و عاطفی نامطلوب است که با صدمات حقیقی یا احتمالی بافتی همراه است..."؛ بدین معنی که درد می تواند باعث صدمه بافتی شود، اما نباید به یک صدمه بافتی ارتباط داده شود.

چهارشنبه, 09 آذر 1390 ساعت 00:18

لنج کردن اسب به شما این امکان را می دهد که تنوعی در کار با اسب ایجاد کنید. از آنجا که لنج کردن اسب را می توان سواری با "کنترل از راه دور" دانست، لنج کردن بخشی مکمل در روند تربیت اسب به شمار می رود. شما می توانید در هنگام لنج کردن اسب حرکت او را از چند متری به خوبی مشاهده و بررسی نمایید. روش های متعددی برای لنج کردن اسب وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است، اما هدف نهایی در همه آنها تربیت اسبی راضی، سخت کوش و مطیع خواهد بود.

 

سه شنبه, 08 آذر 1390 ساعت 23:27

اسب آندلوسی که به عنوان  اسب خالص اسپانیایی یا PRE (پورا راسا اسپانیولا) شناخته می شود نژادی از اسب است که در ایبرین پنینسولا پرورش یافته است. اجداد این اسب هزاران سال در ایبرین پنینسولا وجود داشتند. اسب اندلوسی از قرن پانزدهم به عنوان یک نژاد خاص شناخته می شد، و ترکیب ظاهری آن با گذشت قرن ها تغییر زیادی نکرده است. مهارت و توانایی اسب نژاد آندلوسی به عنوان اسب جنگی در طول تاریخ مشهور بوده و این نوع اسب همواره مورد توجه اشراف و نجیب زادگان قرار گرفته است. پادشاهان سراسر اروپا از اسب اسپانیایی برای سواری وو نگهداری استفاده می کردند و دولت اسپانیا از این اسب به عنوان ابزاری دیپلماتیک بهره می برد. در قرن نوزدهم میلادی تعداد این اسب ها به علت جنگ، بیماری و آمیزش با اسب های نژادهای دیگر به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرد، و با اینکه در اواخر قرن نوزده تلاش هایی برای بازیابی این نژاد صورت گرفت اما این روند کاهشی تا اوایل قرن بیستم ادامه یافت.

 

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .