جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 08:32

سوال: چرا وقتی نزدیک اسبم می شوم، لگد می زند؟

جواب: اگر اسب موقع نزدیک شدن شما لگد می زند به این معنی است که تجربه بدی از انسانها داشته است. این رفتار همچنین بعضی اوقات در نریانها دیده می شود که شخصیت قدرتمندی دارند و می خواهند به شما نشان دهند که رییس خودشان هستند.

جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 04:22

من یک مادیان 5 ساله دارم که تحت شرایط سختی بوده است ولی چند صباحی است که در کنار خودم شرایط ایده الی را تجربه کرده است. به خاطر شرایط قبلی از کوچکترین حرکتها می ترسد. برای رفتن به گشت هفتگی راه حلی برایم پیشنهاد کنید که با حمله سگها یا پرواز پرندگان دچار ترس و واهمه نشود تا متعاقب آن به خودم هم آسیبی نرسد.

جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 02:44

اسبی چهار ساله دارم که خیلی شیطنت می کند. وقتی سراغش می روم فقط انتظار قند یا هویج دارد و اگر بخواهم نوازشش کنم، گاز می گیرد. خیلی از او می ترسم و وقتی سوارش می شوم از استرس زود پیاده می شوم. لطفا راهنمایی کنید.

جمعه, 01 آذر 1392 ساعت 11:49

سوال: آیا تغذیه اسب در بلندی و پرپشتی یال و دم اسب تاثیر دارد؟

پاسخ: بله. تغذیه تاثیر زیادی روی یال و دم اسب دارد. مثلا گنجاندن یک شیشه روغن متوسط در رژیم غذایی روزانه اسب باعث می شود پوست اسب و یال و دم او ظاهری زیبا و براق پیدا کند.

ذرت و دانه کتان هم (البته به صورت پخته!) باعث درخشندگی پوست، دم و یال اسب می شوند.

 

چهارشنبه, 01 آبان 1392 ساعت 22:19

سلام خانم زیلینگر می خواستم منو برای ساخت اصطبلی کوچک و خرید اسب راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ از خانم زیلینگر: باکس اسب معمولا 12 متر مربع مساحت دارد (سه در چهار) و اگر طوری باشد که اسبها بتوانند سرشان را از آن بیرون بیاورند خیلی بهتر خواهد بود. اسب حیوان خیلی باهوش و کنجکاوی است و دوست دارد همیشه بیرون را ببیند. همچنین باکس اسب باید جای خوراک داشته باشد و به آبخوری اتوماتیک مجهز باشد.

درمورد خرید اسب، انتخاب اسب بستگی به هدف شما و کاربردی که میخواهید اسب برایتان داشته باشد،  هزینه ای که برای این منظور درنظر گرفته اید دارد.

آندریا ماریا زیلینگر

چهارشنبه, 14 فروردين 1392 ساعت 19:14

سوال: من دنبال يک اسب ماديان عرب به قيمت 5ميليون تومان هستم با این هزینه چه نوع اسبی می تونم تهیه کنم؟

پاسخ: در حال حاضر با این مقدار بودجه فقط می توانید یک اسب کلاسی (آموزشی) بخرید که به عنوان یک اسب چندان مورد قبول نیست.

اسب های کلاسی اسب هایی هستند که به علت سن بالا یا عیب و ایرادی که در بدنشان دارند قادر به فعالیت های ورزشی زیاد نیستند، اما چون آرام هستند برای آموزش در کلاس های سوارکاری برای مبتدی به کار می روند. این اسب ها مناسب مسابقات یا پرورش و ... نیستند.

 

یکشنبه, 04 فروردين 1392 ساعت 10:39

سوال: سلام ممنون می شم بفرمایید برای پرورش اسب (یک جفت) با هزینه ی تقریبی 100 م تومن چه نوع نژادی رو پیشنهاد می کنید ؟ من یک زمین 3 هکتاری بلا استفاده دارم و مایلم به پرورش اسب رو بیارم. ممنونم.

پاسخ: اولین سوال من این است: کجا می خواهید به پرورش اسب بپردازید (کدام شهر)؟ بعد اینکه آیا تصمیم گرفته اید که چه نوع اسبی را پرورش دهید (اسب پرشی، کورس، ...)؟

سایت های ما

        فروشگاه انسینا                           نشریه دنیای اسب

                                   

تماس با من

        تلفن  : 09125031546

        ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

 

درباره من

خانم آندریا ماریا زیلینگر مربی تربیت اسب و آموزش سوارکاری حرفه ای در ایران هستند که بطور خاص در رشته درساژ فعالیت می کنند .                           ایشان همچنین نمایندگی برندهای معتبر لوازم سوارکاری را در ایران بر عهده دارند .